6 ushqyesit më të mirë të shpendëve të montuar në post

6 ushqyesit më të mirë të shpendëve të montuar në post
Stephen Davis

Ndonjëherë mënyra e lehtë për të filluar ushqyerjen e zogjve është të varni ushqyesin tuaj nga një pemë, një grep ose një shtyllë me grepa. Ka shumë opsione të ndryshme për të zgjedhur dhe shumë mënyra të ndryshme se si mund të varni një ushqyes zogjsh. Megjithatë, nëse doni të bëni një hap më tej dhe të vendosni një shtyllë 4×4, mund të varni prej tij lloje të shumta ushqyesish dhe madje të keni një të madh për t'u montuar sipër. Kjo është ajo në të cilën do të përqendrohemi në këtë artikull, ushqyesit më të mirë të shpendëve të montuar në post për postime 4×4.

6 ushqyesit më të mirë të shpendëve të montuar në post

Gjëja është se shumica e këtyre janë punë me porosi. Ju mund të gjeni disa opsione në Amazon, ose ndoshta dëshironi të ndërtoni vetë ushqyesin tuaj të personalizuar të shpendëve, gjë që është mirë nëse keni mjetet dhe njohuritë. Nuk i kisha mjetet dhe në vend që t'i blija të gjitha për këtë punë, vendosa të zgjeroja kërkimin tim përtej Amazon, këtu janë disa nga ushqyesit më të mirë të shpendëve të montuar në shtyllë që gjeta, së bashku me atë që bleva dhe instalova në fund stacion i personalizuar i ushqimit të shpendëve.

1. Fly Through Bird Feeder nga MtnWoodworkingCrafts

Pas shumë kërkimesh për ushqyesit më të mirë të shpendëve të montuar atje, hasa në këtë nga MtnWoodworkingCrafts dhe ishte me të vërtetë pikërisht ajo që po kërkoja për. Në thelb është vetëm një ushqyes i madh me një fund rrjetë të bërë nga kedri rezistent ndaj motit dhe kalbëzimit, kështu që nuk keni nevojë ta trajtoni me asgjë kur ta merrni.Montimi i postës i përfshirë u përshtat në mënyrë perfekte në postin tim 4×4 dhe ishte shumë i lehtë për t'u ngjitur në fund të ushqyesit, siç mund ta shihni nga fotot më poshtë.

Shiko gjithashtu: A i tërheqin arinjtë ushqyesit e shpendëve?

Mjeshtëria është e shkëlqyer dhe paketimi ishte i shkëlqyeshëm. Oh, dhe transporti ishte jashtëzakonisht i shpejtë. Unë porosita një të mërkurë dhe ishte ulur në derën time kur u ktheva në shtëpi nga puna atë të premte! Jo vetëm kaq, por Rex, pronari, më gjeti një opsion më të lirë transporti dhe më ktheu 11 dollarë.

Karakteristikat

 • Rezistent ndaj kalbëzimit, rezistent ndaj termiteve dhe kedri rezistent ndaj motit
 • Vida rezistente ndaj motit
 • Fundi i ekranit me rrjetë të rëndë
 • E shkëlqyeshme për zogjtë më të mëdhenj
 • Përfshin montim dhe vida 4×4
 • Transporti i shpejtë

Specifikimet

 • Vetëm furnizuesi është 21" i gjatë x 16 3/4" i gjerë x 14 3/4" i gjatë
 • Madhësia e tabakasë së brendshme është 16 1/4" i gjatë x 11 1/4" i gjerë x 1 1/4" i thellë
 • Kapaciteti -5 qts. i farës

Mezi pres që ky ushqyes për vite të tëra të përdor, dhe po ashtu edhe zogjtë në oborrin tim. Blue Jays iu deshën të gjitha rreth 15 minuta për të kuptuar se çfarë po ndodhte dhe për të filluar të hanë farat e zeza të lulediellit që u tregova. Ky është një ushqyes i shkëlqyeshëm i shpendëve nga një kompani që kujdeset për cilësinë e produkteve të tyre të punuara me dorë. Unë rekomandoj shumë këtë ushqyes ose çdo ushqyes të bërë nga MtnWoodworkingCrafts.

Blini në Etsy

2. Furnizues zogjsh me katër anë nga MtnWoodworkingCrafts

Shiko gjithashtu: Ushqyesit më të mirë për qukapikët (6 zgjedhje të shkëlqyera)

Ky ushqyesështë një tjetër që ishte në listën time të shkurtër të ushqyesve më të mirë të shpendëve të montuar në post. Është bërë nga të njëjtët njerëz si ai i fundit, por ky nuk është i lehtë dhe ka një majë të varur. Për shkak se shtylla ime është shumë e lartë nga toka, do të më duhej të përdorja një shkallë për të rimbushur ushqyesin çdo herë dhe kjo do të ishte shumë telashe.

Nuk kam dyshim se cilësia e këtij ushqyesi është i patëmetë ashtu si ai që bleva, por në fund kjo thjesht nuk ishte për mua. Megjithatë, një ushqyes shumë i bukur i montuar në post.

Karakteristikat

 • Rezistente ndaj kalbëzimit, rezistent ndaj termiteve dhe kedri rezistent ndaj motit
 • Vida rezistente ndaj motit
 • Mentesha e artë
 • Fundi i ekranit me rrjetë të rëndë
 • Anët pleksiglas
 • I shkëlqyer për zogjtë më të mëdhenj
 • Përfshin montimin e shtyllës 4×4 dhe vida
 • <8 8>Transporti i shpejtë

Specifikimet

 • 13" i gjatë x 13" i gjerë x 10 1/2" i gjatë (Vetëm ushqyesi)
 • Madhësia e tabakasë së brendshme – 11 1/4″ e gjatë x 11 1/4″ e gjerë x 1 1/4″ e thellë
 • Kapaciteti -6 lbs. e farave të lulediellit

Blini në Etsy

3. Ushqyes Triple Bird nga MtnWoodworkingCrafts

E fundit që do të përmend nga MtnWoodworkingCrafts është ky ushqyes shumë i madh i trefishtë. Më pëlqeu shumë kjo dhe e konsiderova, por gjithashtu ka majat e varura që mund të rezultojnë paksa të vështira për t'u rimbushur për dikë me një shtyllë ushqyese shumë të gjatë. Arsyeja pse imi është kaq i lartë është se doja të kisha disa ushqyes të tjerë poshtëfurnizues i montuar pas, dhe një ushqyes zogjsh duhet të jetë të paktën 5 këmbë nga toka.

Megjithatë nëse ky është i vetmi ushqyes në postin tuaj, atëherë mund ta vendosni lehtësisht në një lartësi prej 5-6 ft që mund të të rimbushet pa shkallë. Nëse shtoj një tjetër ushqyes zogjsh të montuar në postë në oborrin tim, thjesht mund ta shtoj këtë në të. Më ka bërë shumë përshtypje jo vetëm cilësia e këtyre ushqyesve të shpendëve, por edhe shërbimi ndaj klientit dhe prekja personale nga djali që i bën ato.

Karakteristikat

 • Rezistente ndaj kalbjes, termite kedri rezistent dhe rezistent ndaj motit
 • Vida rezistente ndaj motit
 • Mentesha me ngjyrë bronzi
 • Fundi i ekranit me rrjetë të rëndë
 • Plexiglasi i përparmë dhe i pasmë
 • E shkëlqyeshme për zogjtë më të mëdhenj
 • Përfshin montim dhe vida 4×4
 • Transport i shpejtë

Specifikimet

 • 26 3 /4" i gjatë x 16 1/2" i gjerë x 16 1/2" i gjatë
 • Madhësia e tabakasë është 25" e gjatë x 14 3/4" x 1 14" e thellë
 • Kapaciteti -9 £ e farave të lulediellit

Blini në Etsy

Ky ushqyes me porosi është një nga ushqyesit më të mirë të shpendëve të montuar në post që do të gjeni në këtë stil dhe është bërë nga Woodlink, një emër i besuar në botën e zogjve në oborrin e shtëpisë. Është prej kedri të kuq dhe ka një çati prej bakri, kapaku i sipërm hiqet lehtësisht për t'u rimbushur. Çmimi mund të jetë pak i lartë për disa njerëz, por është një ushqyes që me siguri do të zgjasë dhe me të vërtetë i shton një pamje eleganteoborr.

Veçoritë

 • Bërë nga kedri i kuq, bakri i vërtetë dhe një tub ushqyes polikarbonat
 • Mban 10 kilogramë fara të përziera, krimba miell ose fruta
 • Çatia e varur e bakrit mbron ushqimin nga moti
 • Bazë e fortë e ndërtuar me vida kromat zinku rezistente ndaj ndryshkut
 • Të montuar plotësisht, montohet në shtyllë 4″ x 4″ me kllapa të integruar

Specifikimet

 • Dimensionet: 21 x 20.9 x 25.5 inç
 • Pesha: 18 paund

Blini në Amazon

Po kërkoni për ushqyes të tjerë si ky? Shikoni këtë artikull mbi ushqyesit e zogjve prej bakri

5. Ushqyes zogjsh kedri dhe selvi nga WoodBirdFeederFrenzy

Ky ushqyes zogjsh i montuar me postime me porosi sigurisht që do të marrë komplimente kur postoni foto të tij në Instagram ose grupin tuaj të preferuar të zogjve në Facebook. Silueta kardinale bie vërtet në sy dhe i shton një prekje të këndshme. Nuk kam porositur më parë nga ky ndërtues i personalizuar i ushqimit të shpendëve, por ata kanë komente të shkëlqyera për Etsy dhe ju mund ta kuptoni nga imazhi se është bërë me cilësi.

Karakteristikat

 • Made of Dru selvi fshatar me trashësi 1 inç, dru kedri dhe pleksiglas
 • Pjesë e personalizuar siluetë kardinale
 • E punuar me dorë në SHBA
 • Përshtatet standarde 4×4
 • Double të bashkuara me ngjitës druri dhe vida druri

Specifikimet

 • Dimensionet : lartësi = 16″, gjatësi = 12″, gjerësi = 10″

Blini në Etsy

6. Zog i madh belveder i punuar me dorëFurnizuesi 4×4 Post Mount i përfshirë nga AmishHomeOutdoor

Mjeshtëria tradicionale e Amishit është e dukshme me këtë ushqyes zogjsh me cilësi të lartë në stilin belveder të montuar pas. Boshtet anësore dhe boshti i sipërm, si dhe çatia me shtresa i japin vërtet atë pamjen e personalizuar. Ka një tub plastik të pastër në qendër që mban farën e shpendëve dhe rimbushet lehtësisht. Polietileni është bërë nga materiale të ricikluara kështu që ky ushqyes zogjsh është shumë i këndshëm për syrin dhe miqësor ndaj mjedisit.

Veçoritë

 • Premium All Poly Belveder Bird Feeder
 • Premium Ngjyra sofër dhe e zezë
 • Amish Handcrafted
 • 4×4 montazhi i postës i përfshirë

Specifikimet

 • 24”H x 20” W

Blini në Etsy

Sigurohuni që të shikoni artikullin tonë mbi grilat më të mira të ketrit për postime 4×4 për t'i mbajtur ketrat larg
Stephen Davis
Stephen Davis
Stephen Davis është një vëzhgues i zjarrtë i shpendëve dhe entuziast i natyrës. Ai ka studiuar sjelljen dhe habitatin e shpendëve për më shumë se njëzet vjet dhe ka një interes të veçantë për zogjtë në oborrin e shtëpisë. Stephen beson se të ushqyerit dhe vëzhgimi i zogjve të egër nuk është vetëm një hobi i këndshëm, por edhe një mënyrë e rëndësishme për t'u lidhur me natyrën dhe për të kontribuar në përpjekjet e ruajtjes. Ai ndan njohuritë dhe përvojën e tij përmes blogut të tij, Bird Feeding and Birding Tips, ku ofron këshilla praktike për tërheqjen e zogjve në oborrin tuaj, identifikimin e specieve të ndryshme dhe krijimin e një mjedisi miqësor ndaj kafshëve të egra. Kur Stephen nuk është duke vëzhguar shpendët, ai kënaqet me ecjen dhe kampingun në zona të largëta të shkretëtirës.