37 dhurata për adhuruesit e zogjve që do t'i pëlqejnë

37 dhurata për adhuruesit e zogjve që do t'i pëlqejnë
Stephen Davis

Tabela e përmbajtjes

Mund të keni parë ose jo artikullin tonë, Ide unike dhuratash për vëzhguesit e shpendëve të oborrit të shtëpisë. Ai është i drejtuar më shumë për njerëzit që duan të shikojnë dhe të ushqejnë zogjtë e oborrit të shtëpisë. Ky artikull do të ketë të bëjë me dhuratat për adhuruesit e zogjve në përgjithësi.

Pra, edhe nëse ju ose personi për të cilin po blini nuk jeni në "vëzhgimin e zogjve" ose të ushqyerit e zogjve, për sa kohë që ata i duan zogjtë në përgjithësi atëherë këto dhurata mund të jenë pikërisht ajo që po kërkoni!

Ka kaq shumë gjëra për adhuruesit e zogjve saqë zgjedhjet mund të jenë dërrmuese. Ju mund të mos dëshironi të shkoni në Amazon dhe të pastroni mijëra produkte dhe më pas hidhni nëpër komente për të gjetur një të tillë.

Pra, ajo që kam bërë në thelb këtu është të përpiloj një listë idesh dhuratash për dashamirët e zogjve që mund të blerë direkt në Amazon. Unë i kam verifikuar tashmë produktet bazuar në rishikimet dhe vlerësimet e yjeve. Kështu që shpresoj se mund t'ju kursej pak kohë këtu me këtë listë dhuratash cilësore për dashamirët e shpendëve.

Le t'i drejtohemi menjëherë!

Dhuratat më të mira për adhuruesit e shpendëve në Amazon

Bingarjet e erës me dekorim zogjsh

Këto tinguj të adhurueshëm me erë zogjsh mund të varen në oborr, në zonën e kopshtit ose në një ballkon dhe të bëjnë një zhurmë të këndshme kur fryn era. Çdo adhurues i shpendëve është i sigurt se do t'i pëlqejë këto, bën një dhuratë të shkëlqyer!

Shiko gjithashtu: Si t'i ushqeni insektet kolibrit (5 këshilla të thjeshta)

Blini në Amazon

Paneli i dritares Tiffany-Glass

Nëse ju e varni këtë në dritaren e kuzhinës ose banjës tuaj do të duket bukur. Ndërsa dielli lëviz dhemodele për të zgjedhur, të gjitha me zogj.

Blini në Amazon

Set shakerash me kripë dhe piper të qelqit Hummingbirds

Kushdo që mbledh xhingla dhe sende të kolibrit do ta pëlqejë këtë kripë të vogël të punuar me dorë dhe grup specash. Dhuratë e shkëlqyeshme për nënat, vjehrrën, gruan, të dashurën ose këdo tjetër që ju e dini që i pëlqen zogjtë dhe kolibrat.

Blini në Amazon

Ora me qyqe antike në pyllin e zi

Kjo orë qyqe është punuar me dorë nga druri i fortë dhe një zog i vogël del çdo orë dhe këndon. Nuk është ora juaj tradicionale e qyqeve që kushton disa qindra dollarë, por është bërë shumë bukur dhe merr bateri C. Ndoshta një nga idetë e mia personale të dhuratave të preferuara për adhuruesit e shpendëve në këtë listë. Çdokush do të ishte me fat ta merrte këtë orë të punuar mirë si dhuratë.

Blini në Amazon

T-shirt Bird Lovers

Çfarë a do të ishte një listë dhuratash pa një bluzë qesharake? Për "buzëqeshjen e zogjve" të vërtetë në jetën tuaj, kjo bluzë do t'u njoftojë të gjithëve se zogjtë janë prioriteti juaj i parë. Artikull i shkëlqyeshëm unisex.

Blini në Amazon

ndryshon pozicionin, pjesë të ndryshme të xhamit do të shkëlqejnë. Ky ornament i vogël i pastër është bërë me cilësi dhe do të pëlqehej nga kushdo që e merr.

Blini në Amazon

Heat Changing Bird Tug

Kjo turi qeramike 10oz ka 18 lloje zogjsh. Ato shfaqen me ngjyra të plota kur pini çaj ose kafe të nxehtë dhe shfaqen si silueta të errëta kur pija juaj është e ftohtë. Një ide e pastër por e lirë dhuratë për adhuruesit e shpendëve.

Blini në Amazon

Bird Tree Jewelry Tower

Një artikull i vogël i bukur për një komodinë ose komodinë, kjo pemë bizhuterish mund të mbajë vathë, gjerdan, byzylykë dhe unaza. Vjen në argjend, ar dhe rozë për t'u përshtatur me çdo dekor. Pema vidhoset në bazë dhe ka thekse të vogla zogjsh.

Blini në Amazon

Batanije me dy anë të endura prej pambuku në shtrat

E gjithë pambuku dhe me cilësi të lartë, kjo batanije hedhëse nuk do të zhgënjejë. Është i butë, i ngrohtë dhe i rehatshëm dhe zogjtë dhe lulet sigurojnë që kujtdo që i pëlqen zogjtë do ta pëlqejë këtë, qoftë nëse e hedh në divan apo e përdor si batanije pikniku. Dhuratë e shkëlqyeshme!

Blini në Amazon

Libri i tryezës së kafesë për Zogjtë e Amerikës së Veriut

“Muzeu Amerikan i Zogjve të Historisë Natyrore i Amerikës së Veriut është udhëzuesi i plotë fotografik për 657 llojet e zogjve që gjenden në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.” Kjo do ta bënte një libër të mrekullueshëm tavoline kafeje ose do të dukej bukur në një raft librash. Është plotme imazhe dhe informacione të mrekullueshme dhe është një libër i trashë dhe me cilësi të lartë.

Blini në Amazon

Gjerdan me varëse Hummingbird jeshile argjendi dhe blu

Është i punuar me argjend të pastër dhe i veshur me ar 18k. Pavarësisht nëse është për një bashkëshort, nënë ose mik, ky gjerdan i adhurueshëm me varëse kolibri do të ishte një dhuratë e shkëlqyer! Ide e mirë për mbushjen e çorapeve për dikë që i pëlqen kolibri.

Blini në Amazon

Çorape pambuku me dizajn Cute Owl

Nuk ka asgjë për të parë këtu, vetëm disa çorape të adhurueshme bufi! Nuk është e nevojshme të jesh një dashnor i shpendëve për t'i dashur këto çorape të lezetshme dhe të rehatshme, por nuk dëmton! Nuk mendoj se duhet, por gjithsesi do ta them. Këto do të bënin një çorape të shkëlqyer!

Blini në Amazon

Enxhere të vogla qeramike të shijshme bonsai

Këto 6 enë të vogla të shijshme me temë bufi do të ishte një dhuratë e shkëlqyer. Ata nuk vijnë me bimë në to, por ju mund t'i blini disa këtu nëse dëshironi si një dhuratë e këndshme e kombinuar. Succulents janë shumë të njohura tani dhe janë të lehta për t'u kujdesur për t'u kujdesur në krahasim me bimët e tjera të brendshme.

Blini në Amazon

Mirë se vini Statuja e Zogut të Kopshtit

I love këtë shenjë mirëseardhjeje të shpendëve që mund ta vendosni brenda ose jashtë. Ajo ka katër zogj këngëtarë të vegjël… duket si një miu, një kardinal, një fije ari dhe një harabeli? Sido që të jetë, kjo shenjë e vogël është shumë e adhurueshme dhe do të ishte e dashur nga kushdo që ta merrte atë.

Blini në Amazon

Tufted TitmouseKopje prej druri e gdhendur me dorë

Kjo kopje e Titmouse Tufted në madhësi reale është e punuar mirë dhe shumë e gjallë. Çdo dashnor i shpendëve do ta pëlqente atë si një dhuratë. Ka 13 zogj të ndryshëm për të zgjedhur në këtë grup, duke përfshirë një fije ari, robin, qiqra, mallard dhe një kardinal për të përmendur disa.

Blini në Amazon

Birds On A Black Dog Cotton Jastëk

Ky jastëk 100% pambuku përmban të gjithë zogjtë tuaj të preferuar të oborrit të shtëpisë duke hequr qafe një qen të zi miqësor. Kjo pjesë e adhurueshme është e garantuar që do t'i bëjë të buzëqeshin adhuruesit e kafshëve shtëpiake dhe zogjtë. Dhe, ju mund të merrni të njëjtën printim në një pjesë të artit të murit ose në një pjatë.

Blini në Amazon

Arti i murit të kanavacës së shpendëve

Ndihmoni dikë të ndriçojë sadopak shtëpinë e tij me këtë vepër arti shumëngjyrëshe. Të gjitha kanavacë, 4 panele, secila me lloje të ndryshme dhe ngjyra zogjsh. Blerësit duket se janë shumë të kënaqur me këtë vepër arti pasi ajo ka komente të shkëlqyera në Amazon.

Blini në Amazon

Singing Bird Clock

Kjo orë luan një këngë nga një nga 12 zogjtë më të njohur të këngëve në Amerikën e Veriut në krye të çdo ore. Ka një sensor drite që të mos luajë natën. Dhuratë vërtet fantastike për një dashnor zogjsh, gjyshja ime e kishte një të tillë në shtëpinë e saj prej vitesh.

Blini në Amazon

Perde për dritaret e zogjve të errësimit të dhomës

Këto perde errësuese të dhomës janë të trasha dhe me cilësi të lartë. Ata janë të ngarkuar me shumëzogj të vegjël shumëngjyrësh të ulur mbi tela. Ato nuk janë perde totale të errësirës, ​​por do të errësojnë çdo dhomë. Janë shumë të bukura dhe kur bëhet fjalë për dhuratat për adhuruesit e zogjve, me të vërtetë goditeni.

Blini në Amazon

Përparëse për shpendët e pambukut

Vetëm një përparëse e vogël argëtuese për gatim dhe për t'u veshur nëpër shtëpi. Këto përparëse janë pëlhurë me cilësi shumë të mirë (100% pambuk) dhe bëjnë dhurata të shkëlqyera. Formulimi në xhepa është nga poezia "Midsummer's Eve".

Blini në Amazon

Statuja e kolibrit të gërryer Ruby

Shumë realiste Duke parë, kjo statujë e vogël kolibri është dhurata perfekte për një koleksionist arti ose një dashnor të zogjve. Është bërë nga poli guri që ndihet si qeramikë dhe është bërë shumë mirë. Është i vogël pak më pak se 6 inç i gjatë dhe duket i shkëlqyeshëm në tavolina dhe tavolina.

Blini në Amazon

Haitian Birds Wall Art

Të punuar me dorë në Haiti, këta 5 zogj metalikë janë jashtëzakonisht të detajuar. Varini ato në çdo model që dëshironi nga krahët e tyre. Ato janë të bukura dhe shumë tërheqëse dhe duken të shkëlqyera brenda shtëpisë tuaj, afër kopshtit tuaj ose kudo që dëshironi. Ata kanë vlerësime të shkëlqyera në Amazon, kështu që mos u shqetësoni për cilësinë. Një dhuratë e shkëlqyeshme për dashamirët e shpendëve.

Blini në Amazon

Llambë me teksturë ari të terapisë dekorative

Baza e kësaj llambë ka një pemë e artë me një buf të ulur në një degë. Hije është një liri neutrale. Ngjyrosjadhe madhësia e kësaj llambë do të përshtatej mirë kudo në shtëpi dhe duhet të përzihet mirë me shumicën e skemave të ngjyrave. Një dhuratë e stilit, por e çuditshme për dashnorët e shpendëve.

Blini në Amazon

Set shtrati me jorgan 7 copë me printim të shpendëve

Kjo Kompleti i shtratit 7 copë me stampa zogu vjen në madhësi mbretëreshë ose king. Është shumë i butë dhe i rehatshëm dhe për shkak se jorgani është i kthyeshëm është si një dhuratë 2 në 1. Është i gjithi që lahet në makinë dhe jorgani është i lehtë duke e bërë atë të shkëlqyeshëm për muajt e ngrohtë.

Blini në Amazon

Ora me zile me zërin e shpendëve me zëra të vërtetë zogjsh

Kjo orë e vogël me zile tavoline do t'ju zgjojë në mëngjes me tingujt e zogjve që mbushin dhomën. Zgjidhni nga një gjel, një oriole, një qyqe ose një korb. Një mënyrë vërtet e butë për të filluar rrugën për këdo, veçanërisht adhuruesit e shpendëve!

Blini në Amazon

Mbulesa tavoline 100% pambuku me printime zogjsh

Në këtë kopertinë tavoline do të gjeni zogj të vjeshtës dhe gjethe lisi që ndryshojnë ngjyrat. Lahet në makinë dhe vjen në madhësi të ndryshme. E përkryer për festat, qofshin ato Dita e Falënderimeve apo Krishtlindjet. Marrësi i kësaj dhurate padyshim që do të marrë shumë komplimente dhe vite përdorimi prej tij.

Blini në Amazon

Papagalli i varur i kuq i kuq makao që ulet në degë

Bëni shtëpinë ose zonën e kopshtit të dikujt të ndihet pak më tropikale me këtë makavë të kuqe të varur 10 inç të vendosur në njëdegë. Është i punuar mirë dhe ngjyrat e tij të gjalla do të shkëlqejnë kudo që të vendoset, qoftë në shtëpi, kopsht apo ballkon/lanai.

Blini në Amazon

Bird Script Pushback Recliner

Shiko gjithashtu: Cili është lloji më i mirë i ushqyesit të shpendëve për kardinalët?

Tani çmimi i kësaj karrige mund t'ju bëjë të gulçoheni për ajër, por është një mobilje me cilësi shumë të lartë me pamjen e një karrige të theksuar dhe funksionalitetin e një shtrese. që do të bënte një shtesë të shkëlqyeshme për shtëpinë e kujtdo. Një pjesë shumë e lartë që do të ishte një dhuratë e përkryer për llojin e duhur të dashnorit të shpendëve.

Blini në Amazon

Song Bird Dinnerware Set (16 Piece)

Njerëzit nuk mund të thonë mjaftueshëm për cilësinë e mahnitshme të këtyre enë guri rezistente ndaj çipave, të punuar me dorë, me modele thuprash dhe zogjsh këngëtarë. Vjen në një grup prej 16, 32 dhe 48 copë dhe me siguri do të jetë një slam-dunk kur bëhet fjalë për dhuratat për adhuruesit e zogjve. Me të vërtetë nuk mund të gaboni me këtë dhuratë, thjesht klikoni më poshtë dhe shikoni komentet për të parë vetë.

Blini në Amazon

Revista e xhepit me lëkurë të ngulitur me buf

Ky ditar i vogël i pastër ka 96 faqe bosh letre me cilësi të lartë për t'u përdorur për çfarëdo që dëshironi. Një ditar, poezi ose një listë e llojeve të shpendëve. Mbulesa është lëkure e stampuar me bufa. Do të bënte një çorape të mrekullueshme ose dhuratë për çdo rast.

Blini në Amazon

Pije me buf në atë gotë vere

Asgjë e zbukuruar , vetëm një gotë vere argëtuese me një buf mbi tëthotë "bufi pi për atë". Nëse dashnori i zogjve për të cilin po blini gjithashtu shijon verën, dhe mund ta shijojmë edhe ne, atëherë shtoni këtë gotë vere pa kërcell në karrocën tuaj përpara blerjes. Në fakt, vazhdoni dhe blini disa sepse këto gjëra bëjnë dhurata të shkëlqyera!

Blini në Amazon

Mbajtëse qiriri Marbrasse Votive

Kush nuk i pëlqen qirinjtë? Kjo mbajtëse qirinjsh përmban një zog të ulur në një degë dhe një mbajtëse për një qiri me madhësi të lehtë çaji. Kjo është një pjesë kaq e mrekullueshme që mund të përfshihet në dekorin sezonal, dekorimin e shtëpive në fermë ose thjesht të përdoret më vete. Mund ta paketoni edhe me disa drita çaji aromatike për dhuratën e vogël perfekte.

Blini në Amazon

Llambë tavoline blu Jay me njolla të stilit Tiffany

Kjo llambë Blue Jay e stilit Tiffany me xham me njolla është bërë shumë mirë dhe është diçka që mund ta gjeni në një butik specialiteti për 2-3 herë më shumë se sa mund ta blini në Amazon. Është e njohur për t'u bërë dhuratë adhuruesve të shpendëve dhe mund të shihni nga komentet se shumica e blerësve janë shumë të kënaqur me të dhe po ashtu edhe marrësit e dhuratës. Një llambë vërtet e bukur që do të dukej e mrekullueshme në shumë vende në shtëpinë e dikujt.

Blini në Amazon

Crossbody Cell Phone Purse With Cardinal

Ndoshta kjo nuk mund të zëvendësojë një çantë të përditshme për të gjitha gratë, por është e përkryer për disa raste. Mund të vendosni lehtësisht një telefon këtu së bashku me kreditinkartat, paratë e gatshme dhe disa sende të vogla si shkop, peceta të lagura dhe gjëra të tjera thelbësore. Është një çantë me trup kryq e bërë nga lëkura artificiale dhe ka një kardinal mashkull të adhurueshëm mbi të. Dhuratë e shkëlqyer!

Blini në Amazon

Lugët matëse të shpendëve

Një tjetër ide e shkëlqyer dhuratë për adhuruesit e zogjve, ky grup i vogël lugësh matëse me siguri do të kënaqet. Ato kanë dizajne shumë të ndërlikuara, të detajuara dhe janë të sigurta në larje enësh. Një prekje klasi për këdo që pëlqen të kalojë kohë në kuzhinë.

Blini në Amazon

Arti i murit në kanavacën frymëzuese Hummingbird

Nëse njihni dikë që është në citate frymëzuese, pohime ose thjesht kolibri i bukur arti i murit atëherë kjo mund të funksionojë perfekte për ju. Ngjyrat e ndezura janë të mrekullueshme dhe vetë arti është shumë i detajuar dhe i bukur. Një copë me të vërtetë elegante me një çmim të shkëlqyeshëm.

Blini në Amazon

Shtep dekorativ për dysheme

Ky rrogoz dyshemeje është mjaft e bukur për t'u varur në murin tuaj! Jo se ju do, në fund të fundit është një rrogoz dyshemeje. Ka një mbështetëse gome pa rrëshqitje për të parandaluar rrëshqitjen dhe një profil të sheshtë që të mos grumbullohet nën derën tuaj. Do të dukej mahnitëse brenda ose jashtë. E shkëlqyeshme për pronarët e shtëpive të reja ose ata "të vështirë për t'u blerë" anëtarëve të familjes.

Blini në Amazon

GERINLY Shamitë me printim të shpendëve me lule

Një shall i bukur dhe i lehtë është një dhuratë e shkëlqyer dhe e lirë. Gerinly ka mbi dhjetë ngjyra dhe
Stephen Davis
Stephen Davis
Stephen Davis është një vëzhgues i zjarrtë i shpendëve dhe entuziast i natyrës. Ai ka studiuar sjelljen dhe habitatin e shpendëve për më shumë se njëzet vjet dhe ka një interes të veçantë për zogjtë në oborrin e shtëpisë. Stephen beson se të ushqyerit dhe vëzhgimi i zogjve të egër nuk është vetëm një hobi i këndshëm, por edhe një mënyrë e rëndësishme për t'u lidhur me natyrën dhe për të kontribuar në përpjekjet e ruajtjes. Ai ndan njohuritë dhe përvojën e tij përmes blogut të tij, Bird Feeding and Birding Tips, ku ofron këshilla praktike për tërheqjen e zogjve në oborrin tuaj, identifikimin e specieve të ndryshme dhe krijimin e një mjedisi miqësor ndaj kafshëve të egra. Kur Stephen nuk është duke vëzhguar shpendët, ai kënaqet me ecjen dhe kampingun në zona të largëta të shkretëtirës.