6-те најдобри хранилки за птици монтирани на пост

6-те најдобри хранилки за птици монтирани на пост
Stephen Davis

Понекогаш најлесниот начин да започнете да ги храните птиците е да ја закачите вашата фидер од дрво, кука или столб со куки. Постојат многу различни опции за избор и многу различни начини на кои можете да закачите хранител за птици. Меѓутоа, ако сакате да одите чекор подалеку и да поставите столб од 4×4, можете да закачите од него бројни видови хранилки, па дури и да имате голем за монтирање на врвот. Тоа е она на што ќе се фокусираме во оваа статија, најдобрите хранилки за птици за 4 × 4 столбови.

6 Најдобри хранилки за птица монтирани на пост

Работата е дека повеќето од овие се сопствени работни места. Можеби ќе најдете неколку опции на Амазон, или можеби дури и сакате да изградите сопствен хранител за птици, што е добро ако ги имате алатките и знаењето. Немав алатки и наместо да ги купам сите за оваа работа, решив да го проширам моето пребарување надвор од Амазон, еве некои од најдобрите хранилки за птици монтирани на столб што ги најдов, заедно со оној што на крајот го купив и инсталирав на мојот прилагодена станица за хранење птици.

1. Fly Through Bird Feeder од MtnWoodworkingCrafts

По долго пребарување за најдобрите хранилки за птици што се поставени таму, наидов на овој од MtnWoodworkingCrafts и навистина беше тоа што го барав за. Во основа, тоа е само голем фидер со мрежесто дно направено од кедар отпорен на временски услови и гниење, така што не мора да го третирате со ништо кога ќе го добиете.Вклучениот држач за столп совршено се вклопи на мојот столб 4×4 и беше многу лесно да се закачи на дното на фидерот, како што можете да видите од сликите подолу.

Изработката е извонредна, а пакувањето беше одлично. О, и испораката беше лудо брза. Нарачав во среда и ми седеше на врата кога се вратив од работа тој петок! Не само тоа, туку Рекс, сопственикот, ми најде поевтина опција за испорака и ми врати 11 долари.

Карактеристики

 • Отпорен на гниење, отпорен на термити и кедар отпорен на временски услови
 • Шрафови отпорни на временски услови
 • Тешки мрежести долни екрани
 • Одлични за поголеми птици
 • Вклучува 4×4 држач и завртки
 • Брза испорака

Спецификации

 • Само доводникот е долг 21 инчи x 16 3/4″ широк x 14 3/4″ висок
 • Внатрешен послужавник е 16 1/4″ Долга x 11 1/4″ широк x 1 1/4″ длабок
 • Капацитет -5 qts. на семе

Со нетрпение очекувам да го искористам овој хранилник со години, а исто така и птиците во мојот двор. На Blue Jays им требаа околу 15 минути за да сфатат што се случува и да почнат да ги јадат црните семки од сончоглед што им ги ставив. Ова е одличен хранител за птици од компанија која се грижи за квалитетот на нивните рачно изработени производи. Силно го препорачувам овој фидер или кој било фидер направен од MtnWoodworkingCrafts.

Купувајте на Etsy

2. Four Sided Bird Feeder од MtnWoodworkingCrafts

Овој фидере уште еден што беше на мојата кратка листа на најдобри пост-монтирани колибри за птици. Направено е од истите луѓе како и претходниот, но овој не е летен и има врв со шарки. Бидејќи мојот столб е толку висок од земјата, ќе требаше да користам скала за да го пополнувам фидерот секој пат и тоа едноставно ќе биде премногу проблем.

Не се сомневам дека квалитетот на оваа фидер е беспрекорен исто како оној што го купив, но на крајот ова едноставно не беше за мене. Сепак, многу убав фидер монтиран на постелнина.

Исто така види: Како да ги чувате елените подалеку од храна за птици

Карактеристики

 • Отпорен на гниење, отпорен на термити и кедар отпорен на временски услови
 • Завртки отпорни на временски услови
 • Златна шарка
 • Долен дел на екранот со тешка мрежа
 • страни од плексиглас
 • Одлично за поголеми птици
 • Вклучува 4×4 држач за столб и завртки
 • <8 8>Брза испорака

Спецификации

 • 13" долг x 13" широк x 10 1/2" висок (само доводник)
 • Внатрешен послужавник – 11 1/4″ Долга x 11 1/4″ Широк x 1 1/4″ длабок
 • Капацитет -6 lbs. семки од сончоглед

Купувајте на Etsy

3. Triple Bird Feeder од MtnWoodworkingCrafts

Последниот што ќе го спомнам од MtnWoodworkingCrafts е овој екстра голем троен фидер. Навистина ми се допадна ова и го сметав, но има и врвови со шарки што може да се покажат малку тешко да се наполнат за некој со екстра висок столб за хранење птици. Причината поради која мојата е толку висока е што сакав да имам неколку други фидери подмонтираниот фидер, а хранилката за птици треба да биде најмалку 5 стапки од земјата.

Исто така види: 10 интересни факти за брадестиот ридлинг

Меѓутоа, ако ова е единствениот фидер на вашиот столб, тогаш можете лесно да го ставите на висина од 5-6 стапки што може да се наполни без скала. Ако додадам друг хранител за птици монтиран на пост во мојот двор, можеби само ќе го додадам овој на него. Многу сум импресиониран не само од квалитетот на овие хранилки за птици, туку и од услугата за клиентите и личниот допир од момчето што ги прави.

Карактеристики

 • Отпорни на гнили, термит кедар отпорни и отпорни на временски услови
 • Шрафови отпорни на временски услови
 • Месинг обоени шарки
 • Долен дел од мрежест екран со тешка отпорност
 • предни и задни плексиглас
 • Одлично за поголеми птици
 • Вклучува 4×4 држач и завртки
 • Брза испорака

Спецификации

 • 26 3 /4″ долг x 16 1/2″ широк x 16 1/2″ Висока
 • Големината на фиоката е 25″ долга x 14 3/4″ x 1 14″ длабока
 • Капацитет -9 фунти. семки од сончоглед

Купувајте на Etsy

Овој прилагоден фидер е еден од најдобрите хранилки за птици што ќе ги најдете во овој стил и е направен од Woodlink, доверливо име во светот на птиците во двор. Изработен е од црвен кедар и има бакарен покрив, горното капаче лесно се отстранува за повторно полнење. Цената можеби е малку висока за некои луѓе, но тоа е фидер кој сигурно ќе трае и навистина додава елегантен изглед на вашиотдвор.

Карактеристики

 • Направено од црвен кедар, вистински бакар и поликарбонатна цевка за хранење
 • Додржува 10 килограми мешани семиња, црви или овошје
 • Надвиснатиот бакарен покрив ја штити храната од временските услови
 • Цврста основа конструирана со завртки од цинк хромат отпорни на 'рѓа
 • Целосно склопен, се монтира на столб од 4" x 4" со вклучена вградена заграда

Спецификации

 • Димензии: 21 x 20,9 x 25,5 инчи
 • Тежина: 18 фунти

Купувајте на Amazon

Барате други хранилки како овој? Проверете ја оваа статија за бакарни колибри за птици

5. Внесувач за птици од кедар и чемпрес од WoodBirdFeederFrenzy

Овој прилагоден хранител за птици, монтиран на постови, сигурно ќе добие комплименти кога објавувате слики од него на вашата Инстаграм или омилената група на Фејсбук за птици. Кардиналната силуета навистина се истакнува и додава убав допир на неа. Не сум нарачал од овој прилагоден градител за хранење птици порано, но тие имаат одлични критики за Etsy и според сликата можете да забележите дека е квалитетно направен.

Карактеристики

 • Направено од 1″ дебел рустикален чемпрес дрво, кедрово дрво и плексиглас
 • Прилагодена кардинална силуета
 • Рачно изработена во САД
 • Одговара на стандардни 4×4 постови
 • Двојно споени со лепак за дрво и завртки за дрво

Спецификации

 • Димензии: висина = 16″, должина = 12″, ширина = 10″

Купувајте на Etsy

6. Голема рачно изработена птица белведер од махагониПоставување на фидер 4×4 вклучено од AmishHomeOutdoor

Традиционалната изработка на Амишите е евидентна со овој висококвалитетен хранител за птици во стилот на белведер. Страничните вретена и горното вретено, како и слоевит покрив навистина му даваат таков прилагоден изглед. Има проѕирна пластична цевка во центарот која го држи семето од птицата и лесно се полни. Полиетиленот е направен од рециклирани материјали, така што овој хранител за птици е многу пријатен за окото и е еколошки.

Карактеристики

 • Премиум сите Поли белведер за хранење птици
 • Премиум Боја од махагони и црна
 • Amish Handcrafted
 • 4×4 држач е вклучена

Спецификации

 • 24"В x 20" Ш

Купувајте на Etsy

Задолжително погледнете ја нашата статија за најдобрите верверички прегради за објави 4×4 за да ги држите верверичките подалеку
Stephen Davis
Stephen Davis
Стивен Дејвис е страствен набљудувач на птици и ентузијаст на природата. Тој го проучува однесувањето и живеалиштето на птиците повеќе од дваесет години и има особен интерес за птици во двор. Стивен верува дека хранењето и набљудувањето на дивите птици не е само пријатно хоби, туку и важен начин да се поврзете со природата и да придонесете во напорите за зачувување. Своето знаење и искуство го споделува преку неговиот блог, Bird Feeding and Birding Tips, каде нуди практични совети за привлекување птици во вашиот двор, идентификување на различни видови и создавање средина погодна за дивиот свет. Кога Стивен не гледа птици, тој ужива во пешачење и кампување во оддалечените дивини.