37 подароци за љубителите на птици што ќе ги сакаат

37 подароци за љубителите на птици што ќе ги сакаат
Stephen Davis

Содржина

Можеби или не сте ја виделе нашата статија, Уникатни идеи за подароци за набљудувачи на птици во дворот. Повеќе е наменета за луѓе кои сакаат да гледаат и да ги хранат птиците од дворот. Оваа статија ќе биде општо за подароци за љубителите на птици.

Значи, дури и ако вие или личноста за која купувате не се занимавате со „гледање птици“ или хранење птици, се додека тие воопшто ги сакаат птиците тогаш овие подароци можеби се токму она што го барате!

Има толку многу работи за љубителите на птици што изборот може да биде огромен. Можеби не сакате да одите во Амазон и да пребарувате низ илјадници производи, а потоа истурете низ прегледите за да најдете еден.

Значи, она што во суштина го направив овде е да составам листа на идеи за подароци за љубителите на птици што може да се купени директно на Амазон. Веќе ги проверив производите врз основа на рецензии и оценки со ѕвезди. Затоа, се надевам дека ќе можам да ви заштедам малку време овде со оваа листа на квалитетни подароци за љубителите на птици.

Ајде да скокнеме веднаш до неа!

Најдобри подароци за љубителите на птици на Амазон

Ветер ѕвончиња со декорација на птици

Овие преслатки ветровити од птици може да се закачат покрај двор, во градината или балкон и да направат пријатно ѕвонче кога дува ветер. Секој љубител на птици сигурно ќе ги сака овие, прави одличен подарок!

Купувајте на Амазон

Тифани-Глас прозорски панел

Дали ќе го закачите ова во прозорецот на вашата кујна или бања, ќе изгледа убаво. Додека сонцето се движи ишаблони за избор, сите со птици.

Купувајте на Амазон

Колибри за стаклена сол и бибер сет шејкер

Секој што собира ситници и предмети од колибри ќе ја сака оваа мала рачно изработена сол и сет од пиперки. Одличен подарок за колибри за мајки, свекрва, сопруга, девојка или кој и да било кој знаеш дека сака птици и колибри.

Купувајте на Амазон

Антички часовник со кукавица на црна шума

Овој часовник со кукавица е рачно изработен од цврсто дрво и на секој час излегува по една мала птица и пее. Не е вашиот традиционален часовник со кукавица кој чини неколку стотици долари, но е многу убаво направен и зема батерии C. Веројатно една од моите лични омилени идеи за подароци за љубителите на птици на оваа листа. Секој би имал среќа да го добие овој фино изработен часовник како подарок.

Исто така види: 16 видови птици кои започнуваат со К (со фотографии)

Купувајте на Амазон

маица за љубители на птици

Што дали списокот со подароци би бил без смешна маица? За вистинскиот „птичји глупак“ во вашиот живот, оваа маичка ќе им објави на сите дека птиците се вашиот прв приоритет. Одлична унисекс ставка.

Купувајте на Амазон

ја менува положбата, различни делови од стаклото ќе светат. Овој уреден мал украс е квалитетно изработен и ќе го цени секој што го добил.

Купувајте на Amazon

Heat Changing Bird шолја

Оваа керамичка кригла од 10 oz има 18 видови птици. Тие се појавуваат во целосна боја кога пиете топол чај или кафе и се појавуваат како темни силуети кога вашиот пијалок е ладен. Уредна, но евтина идеја за подарок за љубителите на птици.

Купувајте на Амазон

Кула за накит од птичја дрво

Прекрасен мал предмет за ноќница или комода, ова дрво за накит може да собере обетки, ѓердани, нараквици и прстени. Доаѓа во сребро, злато и розово злато за да одговара на секој декор. Дрвото се завртува во основата и има мали акценти на птици.

Купувајте на Amazon

Двострано памучно плетено ќебе за фрлање кауч

Целосно памучно и со висок квалитет, ова ќебе за фрлање нема да ве разочара. Меко е, топло и удобно, а птиците и цвеќињата гарантираат дека на секој што ужива во птиците ќе му се допадне ова без разлика дали ќе го фрли на каучот или ќе го користи како ќебе за пикник. Одличен подарок!

Купувајте на Амазон

Книга за маси за кафе на птиците од Северна Америка

„Американски музеј на природна историја птици на Северна Америка е целосниот фотографски водич за 657 видови птици пронајдени во Соединетите Американски Држави и Канада“. Ова ќе направи одлична книга за масичка за кафе или ќе изгледа убаво на полица за книги. Полно есо прекрасни слики и информации и е густа, висококвалитетна книга.

Купувајте на Амазон

Ѓердан од сребрена зелена и сина сколовранец

Направен е со сребро и обложен со 18 каратно злато. Без разлика дали станува збор за сопружник, мајка или пријател, овој симпатичен привезок од колибри ќе биде одличен подарок! Добра идеја за полнење чорапи за некој што сака колибри.

Купувајте на Амазон

Памучни чорапи со дизајн на слатки бувови

Нема што да видите овде, само неколку преслатки чорапи од був! Не мора да бидете љубител на птици за да ги сакате овие слатки и удобни чорапи, но тоа не боли! Мислам дека нема потреба, но сепак ќе кажам. Од овие би било одлично полнење за чорапи!

Купувајте на Амазон

Мали керамички сукулентни бонсаи тенџериња

Овие 6 мали сочни саксии со тема був би бил одличен подарок. Тие не доаѓаат со растенијата во нив, но можете да купите тука ако сакате како убав комбиниран подарок. Сукулентите се многу популарни во моментов и лесно се грижат за нив во споредба со другите растенија во затворен простор.

Купувајте на Амазон

Статуа за птица за добредојде во градината

Сакам овој знак за добредојде на птица што можете да го поставите внатре или на отворено. Има четири мали птичји песнопојки... личи на свиркач, кардинал, златна репка и врапче? Како и да е, овој мал знак е многу симпатичен и би го сакал кој и да го прими.

Купувајте на Amazon

Tufted TitmouseРачно резбана реплика од дрво

Оваа реплика од тафтуван маус во природна големина е добро направена и многу реална. Секој љубител на птици би го сакал како подарок. Има 13 различни птици од кои може да се изберат во овој сет, вклучувајќи златна репка, робин, наут, дива патка и кардинал за да наведам неколку.

Купувајте на Амазон

Птици на црно куче памук Перница

Оваа перница од 100% памук ги содржи сите ваши омилени птици од дворот кои се ослободуваат од пријателско црно куче. Ова преслатко парче гарантирано ќе ги насмее љубителите на домашни миленици и љубителите на птици. И, можете да го добиете истиот отпечаток во парче ѕидна уметност или на послужавник.

Купувајте на Амазон

Птичји платно ѕидни уметности

Помогнете некому да ја разубави својата куќа малку со ова колоритно парче уметност. Цело платно, 4 панели, секој со различни видови и бои на птици. Изгледа дека купувачите се многу задоволни со ова уметничко дело бидејќи има одлични критики на Амазон.

Купувајте на Amazon

Singing Bird Clock

Овој часовник свири песна од една од 12-те најпопуларни птици-песни во Северна Америка на врвот на секој час. Има сензор за светлина за да не игра ноќе. Навистина кул подарок за љубител на птици, баба ми имаше таков во својата куќа со години.

Купувајте на Амазон

Завеси за прозори за затемнување на собата

Овие завеси за затемнување на просторијата се дебели и висококвалитетни. Тие се натоварени со многушарени мали птици качени на жици. Тие не се целосно затемнети завеси, туку ќе ја затемнат секоја просторија. Тие се многу убави и кога станува збор за подароци за љубителите на птици, навистина ја постигнавте целта.

Купувајте на Амазон

Памучна престилка за птици

Само забавна престилка за птици за готвење и носење низ куќата. Овие престилки се многу квалитетна ткаенина (100% памук) и прават одлични подароци. Формулацијата на џебовите е од песната „Средно лето“.

Пазарувајте на Амазон

Статуа на сколовранецот со грло на рубин

Многу реалистично гледајќи, оваа мала статуа на колибри е совршен подарок за колекционер на уметнички дела од колибри или љубител на птици. Направен е од поли камен кој се чувствува како керамика и е многу добро направен. Мал е, висок е нешто помалку од 6 инчи и изгледа прекрасно на маси и површини.

Купувајте на Amazon

Haitian Birds Wall Art

Рачно изработени на Хаити, овие 5 метални птици се неверојатно детални. Закачете ги во која било шема за нивните крила. Тие се убави и многу привлечни и изгледаат одлично во вашиот дом, во близина на вашата градина или каде и да посакате. Тие имаат ѕвездени прегледи на Амазон, затоа не грижете се за квалитетот. Одличен подарок за љубителите на птици.

Купувајте на Amazon

Decor Therapy Gold Textured Owl Lamp

Основата на оваа светилка има златно дрво со був кој седи на гранка. Сенката е неутрален лен. Боењетои големината на оваа светилка добро ќе се вклопи насекаде во домот и треба добро да се вклопи со повеќето шеми на бои. Класичен, но чуден подарок за љубителите на птици.

Купувајте на Амазон

Реверзибилен јорган 7-парчен сет постелнина со принт од птица

Ова Сет постелнина од 7 парчиња со отпечатоци од птици доаѓа во кралица или кралска големина. Многу е мек и удобен, а бидејќи јорганот е реверзибилен е како подарок 2 во 1. Сето тоа може да се пере во машина, а јорганот е лесен што го прави одличен за потоплите месеци.

Купувајте на Амазон

Бирд говорен будилник со вистински гласови на птици

Овој мал будилник на маса ќе ве разбуди наутро со звуци на птици кои ја исполнуваат просторијата. Изберете од петел, ориол, кукавица или гавран. Навистина нежен начин да се започне патот за секого, особено за љубителите на птици!

Купувајте на Amazon

100% памучна покривка за маса со принтови од птици

На оваа корица на маса ќе најдете есенски птици и дабови лисја кои менуваат бои. Се пере во машина и доаѓа во многу различни големини. Совршено за празниците без разлика дали се работи за Денот на благодарноста или Божиќ. Примачот на овој подарок дефинитивно ќе добие многу комплименти и долгогодишно користење од него.

Купувајте на Амазон

Виси шарлет папагал акао што седи на гранка

Направете нечиј дом или градина да се чувствува малку потропски со оваа висечка црвена макао од 10 инчи сместена награнка. Добро е изработен и неговите живописни бои ќе се осветлат каде и да е поставен, без разлика дали е во куќата, градината или балконот/ланаи.

Купувајте на Amazon

Bird Script Pushback Recliner

што би направило одличен додаток во сечиј дом. Парче со многу висока класа што би било совршен подарок за вистинскиот тип на љубители на птици.

Купувајте на Амазон

Сет за јадење за птичја песна (16 парчиња)

Луѓето не можат доволно да кажат за неверојатниот квалитет на овие рачно изработени камени садови отпорни на чипови со шаблони од гранчиња и птици-песни. Доаѓа во комплет од 16, 32 и 48 парчиња и сигурно ќе биде слем-данк кога станува збор за подароци за љубителите на птици. Навистина не можете да погрешите со овој подарок, само кликнете подолу и проверете ги рецензиите за да се уверите.

Купувајте на Амазон

Исто така види: 15 птици кои јадат други птици

Џепен весник со врежана кожа со був

Овој уреден мал дневник има 96 празни страници од хартија со висок квалитет кои ќе се користат за што и да посакате. Дневник, песни или список на видови птици. Навлаката е кожна врежана со бувови. Би направил одлично полнење за чорапи или подарок за секоја пригода.

Купувајте на Амазон

Був пијалок во таа чаша вино

Ништо фенси , само забавна чаша за вино со був на неа тоавели „був пие за тоа“. Ако љубителот на птици за кој купувате, исто така, ужива во виното, а можеби и ние, тогаш додајте ја оваа чаша за вино без стебло во вашата кошничка пред наплатата. Всушност, продолжи и купи неколку бидејќи овие работи прават одлични подароци!

Купувајте на Amazon

Marbrasse Votive Candle Holder

Кој не сака свеќи? Овој држач за свеќи има птица качена на гранка и држач за свеќа со светла чајна големина. Ова е толку одлично парче што може да се вклучи во сезонски декор, декор на фарма или само да се користи. Можете дури и да го спакувате со неколку миризливи сијалици за чај за совршен мал подарок.

Купувајте на Амазон

Сила Џеј ламба со витраж Тифани стил

Оваа витраж светилка Blue Jay во стилот на Тифани е многу добро направена и е нешто што може да го најдете во специјализиран бутик за 2-3 пати повеќе од она за што можете да го набавите на Амазон. Популарно е да се подарува на љубителите на птици и по прегледите може да се види дека големо мнозинство купувачи се многу задоволни со тоа, а исто така и примачите на подарокот. Навистина убава светилка која би изгледала одлично на многу места во нечиј дом.

Купувајте на Amazon

Crossbody Cell Phone Purse With Cardinal

Можеби ова не може да ја замени секојдневната чанта за сите жени, но таа е само совршена за некои прилики. Можете лесно да вклопите телефон овде заедно со кредиткартички, готовина и неколку ситници како што се стапчиња, влажни марамчиња и други основни работи. Тоа е квалитетно изработена чанта со попречно тело изработена од вештачка кожа и има симпатичен машки кардинал на неа. Одличен подарок!

Купувајте на Амазон

Лажички за мерење на птици

Уште една одлична идеја за подарок за љубителите на птици, овој мал комплет лажички за мерење сигурно ќе ве задоволи. Тие имаат многу сложен, детален дизајн и се безбедни за миење садови. Класичен допир за секој што сака да поминува време во кујната.

Купувајте на Амазон

Инспиративен ѕиден уметник од платно со колибри

Ако знаете некој што е во инспиративни цитати, афирмации или само убава колибри ѕидна уметност тогаш ова може да работи совршено за вас. Светлите бои се прекрасни, а самата уметност е многу детална и убава. Навистина елегантно парче по одлична цена.

Купувајте на Amazon

Декоративна патосница

Оваа патосница е доволно убава за закачување на твојот ѕид! Не дека би сакале, сепак тоа е патосница. Има гумена подлога без лизгање за да се спречи лизгање и рамен профил за да не се собира под вашата врата. Ќе изгледа неверојатно внатре или на отворено. Одлично за нови сопственици на куќи или за оние кои се „тешко да се купат за“ членови на семејството.

Купувајте на Амазон

GERINLY Цветни марами за печатење на птици

Убава, лесна марама е одличен ефтин подарок. Gerinly има над десет бои и
Stephen Davis
Stephen Davis
Стивен Дејвис е страствен набљудувач на птици и ентузијаст на природата. Тој го проучува однесувањето и живеалиштето на птиците повеќе од дваесет години и има особен интерес за птици во двор. Стивен верува дека хранењето и набљудувањето на дивите птици не е само пријатно хоби, туку и важен начин да се поврзете со природата и да придонесете во напорите за зачувување. Своето знаење и искуство го споделува преку неговиот блог, Bird Feeding and Birding Tips, каде нуди практични совети за привлекување птици во вашиот двор, идентификување на различни видови и создавање средина погодна за дивиот свет. Кога Стивен не гледа птици, тој ужива во пешачење и кампување во оддалечените дивини.